Otec Mirec

Otec Mirec

Tréner
Bratislava

Štýly:
Mirec je známy svojou rýchlo prácou nôh. Najaktívnejšie sa venuje tanečnému štýlu House Dance, ktorý dopĺňa skúsenosťami s tanečných štýlov Chicago Footwork, UK Jazz Dance (Fusion) i Step. Na základe toho si vytvoril koncept tanečných lekcií, ktoré sú zamerané primárne na tanec dolnými končatinami. Tento koncept sa nazýva “Fast Foot”. Všetci sa môžete tešiť na to, ako dostanete svoje splašené nohy pod kontrolu a otvoria sa Vám nové tanečné vesímry 😀

Vzdelanie:
Tancu sa venuje 10 rokov.
Začal v tanečnej škole Street Dance Academy – najskôr ako študent, neskôr ako vystupujúci a lektor, ktorí pod touto značkou vyučoval po celom slovensku.
Počas tanečnej kariéry navštevoval množstvo tanenčných workshopov v zahraničí kde sa vzdelával hlavne v štýloch House Dance, Hip Hop, Chicago Footwork ,Poppin ale aj mnohých iných.
Súčasne má za sebou množstvo tanečných battlov po celom svete – Švédsko, Nemecko, Rakúsko, Maďarsko, Taliansko, Írsko, Anglicko…
Mesiac aktívne tancoval v uliciach Paríža, kde si tancom so svojou partiou zarábali na životbytie.
Niekoľko rokov pôsobil v tanečnej škole Elledanse ako lektor. Tu súčasne vytvoril tanečné prestavenie “Fusion” ktoré režíroval, spoluchoreografoval a aj v ňom spoluúčinkoval.
Najnovšie sa aktívne vzdeláva v tanečnom štýle Chicago Footwrok, pričom spolupracuje s americkým tanenčíkom Kingom Charlesom.
Má za sebou týždenný kurz stepovania na kempe Tap On Barcelona 2017.

Spolupráce:
So Street Dance Academy Mirec účinkoval v televíznych show ako Slovensko hľadá superstar, Talentmánia, Slávik, Športovec Roka, …
Mnohorkát spolupracoval s populárnou tanečnou skupinou The Pastels, s ktorými vystupoval v Las Vegas, na Ibize ale aj v televíznej šou Tvoja tvár znie povedome.
S tanečnou šou Mirror Family vystupoval v thajskom Bangkoku.
Bol tanenčíkom v hudobno-tanečnom predstavení “Fuga”, s ktorým účinkoval divadlách po celom Slovensku, v Čechách aj Nemecku.

Organizátor:
Mirec je aktívny aj po organizačnej stránke. Je členom občianskeho združenia StreetCOM, s ktorým pravidelne vytvárajú tanečný program na festivaly ako Pohoda, Grape i Uprising. StreetCOM v roku 2017 vytvoril dokonalý hudobno-tanečný festivalový koncept s názvom Universal Playground, aký u nás nemá obdoby. Zároveň na Slovensko prinášajú mnohých tanečných svetových lektorov. Naposledy navštívil našu krajinu americký tanečník King Charles, ktorý dlhé roky sprevádzal na turné slávnú speváčku Madonnu. A to je ešte len začiatok veľkej cesty 🙂 ….